Головна | Реєстрація | Вхід
 
Вівторок, 11.12.2018, 12:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Державні закупівлі [67]
Нормативно-правові документи [39]
Новини освіти району [67]
ЗНО [28]
ДПА [4]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » 2013 » Листопад » 11 » Про стан роботи педколективів загальноосвітніх навчальних закладів по виконанню Плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп, н
16:56
Про стан роботи педколективів загальноосвітніх навчальних закладів по виконанню Плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп, н
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКА  ОБЛАСТЬ
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ
ВІДДІЛ  ОСВІТИ
 
Р І Ш Е Н Н Я                                 
колегії   відділу  освіти   Мурованокуриловецької  райдержадміністрації
         01.11.2013 року                                                                   Протокол  №2
 
Про стан роботи педколективів
загальноосвітніх навчальних закладів
по виконанню Плану заходів щодо
реалізації Національної кампанії
«Стоп, насильству!» на період до 2015 року
                                      
       
    Проблема жорстокості та насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою. Проявляється вона в тисячах дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують з однолітками або дорослими, примушують до важкої праці, потерпають від побиття і насильства. Пов’язано це із багатьма соціально-економічними чинниками, зокрема: збільшення кількості неповних сімей, неконтрольованої пропаганди насильства та агресії на телеекранах, у комп’ютерних іграх, зростання темпів втягнення підлітків у алкогольну, наркотичну залежність, також психологічними особливостями дітей підліткового віку.
   Відповідно до плану роботи відділу освіти на 2013 рік протягом червня-жовтня здійснено перевірку стану роботи педколективів загальноосвітніх навчальних закладів по виконанню Плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп, насильству!» на період до 2015 року. Перевіркою були охоплені НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія», СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт.Муровані Курилівці, СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів, НВК с.Жван, с.Котюжани, с.Рівне, с.Снітків, с.Бахтин, с.Галайківці, с.Морозівка.
    Варто відмітити, що відділ освіти, заклади освіти району працюють над виконанням наказів Міністерства освіти і науки від 23.08.2006 №631 «Про вживання вичерпних заходів, спрямованих на дотримання законодавства щодо захисту прав неповнолітніх», від 25.12.2006 №844 «Про вжиття додаткових заходів профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми», від 01.02.2010 №59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми», відповідних наказів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та відділу освіти райдержадміністрації.
   Відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом МОН України від 02.07.2009 № 616, питання щодо проведення профілактичної та корекційної роботи із запобігання проявам жорстокості та насильства, надання реабілітаційних послуг дітям належить до повноважень працівників цієї служби: практичних психологів та соціальних педагогів.
    Станом на початок 2013-2014 н.р. в психологічній службі системи освіти району працює 6 практичних психологів (НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»  (1 ставка), СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт.Муровані Курилівці (0,75), СЗШ І-ІІІ ст. с.Вищеольчедаїв (0,5 ставки), с.Лучинець (0,25 ставки), НВК с.Рівне (0,5 ставки), в тому числі 1 – в ДНЗ (№2 смт.Муровані Курилівці). Дані працівники працюють на 3,5 ставки (47% від потреби). Потреба в ставках практичних психологів по району складає 7,5. Вакантними залишаються 4 одиниці: СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів (соціальний педагог 0,5 ставки), НВК с.Котюжани (0,25 ставки), ДНЗ №1 смт.Муровані Курилівці (0,5 ставки) та РБДЮТ (0,5 ставки) у зв’язку із відсутністю фахівців з відповідною освітою.
        У всіх навчальних закладах відповідно до соціального паспорту створено банки даних категорійних дітей. Особлива увага приділяється дітям, які ростуть у неблагополучних кризових сім’ях, де частіше всього може виникнути загроза життю дитини.
        Працівниками психологічної служби проводиться діагностика взаємостосунків у класних колективах як фактор попередження психологічного та фізичного насилля між дітьми, діагностика дитячо-батьківських стосунків, проводяться профілактичні бесіди з батьками і дітьми, індивідуальні консультації, відвідування батьків вдома.
     В річних планах роботи практичних психологів і соціальних педагогів передбачено роботу з профілактики, діагностики й надання соціально-психологічної допомоги дітям, що потерпають від насильства, а також просвітницька робота з батьками і педагогами в цих напрямах. Особливо популярними є проведення індивідуальних бесід для батьків і вчителів «Конфлікти. Їх попередження і профілактика». Проводиться анкетування учнів на визначення рівня емоційних взаємин у родині.
    Впродовж жовтня 2013 року працівниками психологічної служби району проведено соціально-психологічне дослідження «Аналіз ризиків виникнення різних форм насильства серед дітей та над дітьми»,  результати якого з висновками та рекомендаціями для всіх учасників навчально-виховного процесу розміщені на сайті Мурованокуриловецького РМК.
        Робота з попередження насильства серед дітей проводиться і через факультативні курси «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний – рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», які діють у НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт.Муровані Курилівці, СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів та НВК с.Котюжани, «Корисні звички» - у СЗШ І-ІІІ ст. с.Лучинець. В НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» та СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт.Муровані Курилівці працюють Шкільні служби розв’язання конфліктів за просвітницько-профілактичною програмою «Медіація однолітків». Дана робота проводиться також через уроки «Основи здоров’я» та години спілкування.
    В загальноосвітніх навчальних закладах розміщені стенди з телефонами довіри, районних організації, куди дитина може звернутися у випадку жорстокого поводження з нею. Така форма роботи сприяє виявленню негативних явищ у сім’ях, учнівських колективах.
   Питання дотримання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства, родинно-сімейного виховання розглядалося на нарадах при директорові, засіданнях педагогічних рад, батьківських зборах. Так в НВК с.Бахтин на педраді слухалось питання «Особливості організації роботи педколективу щодо родинно-сімейного виховання» (протокол №1 від 29.01.2013р.), в НВК с.Галайківці на нараді при директорові розглядалось «Про проведену роботу щодо реалізації заходів Національної кампанії «Стоп, насильству!» на період до 2015 року» (протокол №18 від 24.12.2012р.), у СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт.Муровані Курилівці на батьківських зборах – «Роль сім’ї у визначенні життєвого шляху дітей, формування трудових навичок і вмінь» (протокол №1 від 12.10.2012р.), на педраді – «Психологічний супровід навчально-виховного процесу» (протокол №1 від 08.01.2013р.). У НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт.Муровані Курилівці на педраді слухалось питання «Про хід виконання заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп, насильству!» на період до 2015 року» (протокол №10/1 від 25.10.2012р.), на нараді при директорові практичний психолог ознайомила з результатами соціально-психологічного дослідження «Аналіз ризиків виникнення різних форм насильства серед дітей та над дітьми» (протокол №33 від 13.11.2012р.). У СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів на педраді розглянуто «Родинно-сімейне виховання. Зміст, форми та методи роботи з батьками» (протокол №2 від 20.03.2013р.).
        У НВК с.Жван розроблено комплексний План роботи із захисту прав дітей, попередження правопорушень, безпритульності і бездоглядності, протидії торгівлі людьми, запобігання жорстокому поводженню з дітьми, проявів насилля серед учнівської молоді та утвердження здорового способу життя на 2013-2014 н.р.
        Поряд з цим, в ході перевірки виявлені наступні недоліки:
1.     Не заведено справи по контролю на виконання вищезазначеної програми у НВК с.Снітків, с.Бахтин та с.Морозівка, немає відповідних наказів по закладах.
2. У решти перевірених закладів справи по контролю потребують доопрацювання та систематизації.
3.  Не заслуховуються на нарадах при директорі рішення колегій відділу освіти щодо виконання державних програм майже у всіх закладах, що підлягали перевірці, окрім НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт.Муровані Курилівці, НВК с.Рівне, с.Жван та с.Котюжани. Дане упущення унеможливлює координацію діяльності в напрямку «школа-родина»; педагогічні працівники непоінформовані щодо поставлених завдань.
4.  У НВК с.Морозівка, с.Снітків, с.Котюжани та с.Рівне робота в напрямку родинно-сімейного виховання недостатньо прослідковується.
5.   Варто посилити увагу на плануванні виховної роботи класних керівників. Трапляються невідповідності вказаних заходів напрямку виховання.
6.  Потребує системності спільна робота педагогічних колективів з органами місцевого самоврядування з питань насильства в сім’ї, бажаним є проведення профілактичних днів, до роботи яких залучати представників правоохоронних органів, охорони здоров'я, депутатського складу.
7.  Стан забезпечення закладів освіти практичними психологами і соціальними педагогами не повністю сприяє вирішенню дитячих вікових проблем, у тому числі попередженню проявів жорстокості і насильства серед учнівської молоді.
8.  Недостатньо впроваджуються в закладах освіти інтерактивні методи роботи з батьками, педагогічними колективами щодо формування готовності здійснювати виховання дітей з урахуванням вікових особливостей та рекомендацій психолога, розроблених за результатами психодіагностики.
     Враховуючи вищезазначене та з метою дотримання законодавства щодо захисту прав дітей в частині запобігання насильству і жорстокості у дитячому середовищі та сім’ї, колегія відділу освіти райдержадміністрації
 
УХВАЛЮЄ:
1. Інформацію методиста комунальної установи «Мурованокуриловецький РМК» Комарніцької І.В. взяти до відома.
2. Роботу педколективів НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія», СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт.Муровані Курилівці, СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів, НВК с.Жван, с.Бахтин, с.Галайківці (директори Якимцева Н.І., Пушкар Л.М., Комарніцька Л.З., Притуляк В.П., Липчук Л.В.)по роботі педколективів по виконанню Плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп, насильству» на період до 2015 року вважати задовільною
3. Роботу педколективів НВК с.Снітків, с.Рівне та с.Морозівка    (Пивоварська С.М., Сауляк Н.І., Підгорна С.В.) в напрямку родинно-сімейного виховання, запобігання проявам жорстокого поводження з дітьми вважати недостатньою.
4. На нараді керівників закладів освіти району розглянути результати соціально-психологічного дослідження, проведеного працівниками психологічної служби району в жовтні 2013 року «Аналіз ризиків виникнення різних форм насильства серед дітей та над дітьми»
жовтень 2013 року
5. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:
5.1. Посилити контроль за виконанням педагогічними працівниками Конвенції ООН про права дитини, Закону України «Про охорону дитинства», законодавчих і нормативних документів у галузі освіти в частині збереження фізичного, духовного, психологічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини.
Постійно
5.2. Аналізувати та виносити на розгляд педагогічних рад, нарад при директору питання про додержання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо захисту дітей від будь-яких форм насильства.
Щорічно
5.3. Своєчасно інформувати відділ освіти, відповідні служби райдержадміністрації щодо проявів насильства та жорстокого поводження над дітьми, які проживають у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах.
З 01.11.2013 року і постійно
5.4. Збільшити кількість спортивних змагань, фестивалів, турнірів з різних видів спорту з метою залучення дітей до позитивної діяльності та охоплення їх позакласною роботою.
Постійно
5.5. Забезпечувати використання варіативної частини навчального плану на впровадження курсів і програм профілактичного чи просвітницького спрямування, залучаючи до їх викладання працівників психологічної служби.
З 01.09.2014 року
5.6. На засіданнях загальношкільних батьківських зборів у навчальних закладах виносити питання щодо попередження насилля у сім’ї.
Постійно
6. Комунальній установі «Мурованокуриловецький РМК»:
6.1.Провести РМО працівників психологічної служби на тему: «Корекційна робота практичного психолога та соціального педагога з дітьми з девіантною та делінквентною поведінкою».
24.01.2014 року
6.2.Організувати і провести семінар заступників з виховної роботи, соціальних педагогів, практичних психологів з питань жорстокого поводження з дітьми та порушення прав дітей.
Листопад-грудень 2013 року
6.3.Підготувати аналітичну довідку та ознайомити керівників навчальних закладів з результатами даного анкетування, висновками та рекомендаціями.
                                                                                                   жовтень 2013 року
6.4.Спільно із працівниками психологічної служби проводити просвітницьку роботу з педагогами, батьками, учнями щодо профілактики насилля та жорстокості, забезпечення правового захисту дітей в закладах освіти району.
                                                                                                                  постійно
6.5. Спільно із працівниками районних соціальних служб, представниками правоохоронних органів проводити бесіди, круглі столи, зустрічі, тренінгові заняття, індивідуальні та групові консультації зі всіма учасниками навчально-виховного  процесу з метою попередження насильства та агресивності в підлітковому середовищі.
                                                                                                          протягом року
6.6.Вести методичний супровід та координувати роботу працівників психологічної служби за програмами «Корисні звички» та «Цікаво про корисне», «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Медіація однолітків».
постійно
7. Розмістити на сайті РМК методичні рекомендації:
- за результатами дослідження «Аналіз ризиків виникнення різних форм насильства серед дітей та над дітьми»;
- щодо здійснення соціально-педагогічної роботи та соціально-правового захисту дітей, які потрапили в складні життєві обставини
жовтень 2013 року
8. Рішення колегії розмістити на сайті відділу освіти
жовтень 2013 року
9. Організацію виконання рішення покласти на методиста комунальної установи «Мурованокуриловецький РМК» Комарніцьку І.В.
 
10. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.
 
Голова колегії,
Начальник відділу освіти                                        Є.Ф.Чернелівська
 
     Секретар                                                                            О.В. Багрій
Категорія: Нормативно-правові документи | Переглядів: 3152 | Додав: bor | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайтуCopyright NICO Заболотний Микола Григорович © 2018 Web-майстер  Створити безкоштовний сайт на uCoz
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License