Головна | Реєстрація | Вхід
 
Вівторок, 11.12.2018, 13:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Державні закупівлі [67]
Нормативно-правові документи [39]
Новини освіти району [67]
ЗНО [28]
ДПА [4]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » 2013 » Листопад » 11 » Про стан роботи педколективів загальноосвітніх навчальних закладів по профілактиці правопорушень серед дітей та учнівської молоді в рамках в
16:01
Про стан роботи педколективів загальноосвітніх навчальних закладів по профілактиці правопорушень серед дітей та учнівської молоді в рамках в

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКА  ОБЛАСТЬ
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ
ВІДДІЛ  ОСВІТИ
 
Р І Ш Е Н Н Я
колегії   відділу  освіти   Мурованокуриловецької  райдержадміністрації
         01.11.2013 року                                                                   Протокол  №2
 
«Про стан виконання рішення колегії                  
відділу освіти від 12.06.2013 року,
протокол №5 «Про стан роботи педколективів
загальноосвітніх навчальних закладів
по профілактиці правопорушень серед
дітей та учнівської молоді в рамках
виконання заходів Єдиної комплексної
правоохоронної програми Мурованокуриловецького
району на 2010-2014 роки та Плану заходів щодо
профілактики  правопорушень серед дітей та
учнівської молоді на період до 2015 року»
 
    Відповідно до плану роботи відділу освіти на 2013 рік протягом жовтня 2013 року здійснено перевірку стану виконання рішення колегії відділу освіти райдержадміністрації від 12.06.2013 року, протокол №5 «Про стан роботи педколективів загальноосвітніх навчальних закладів по профілактиці правопорушень серед дітей та учнівської молоді в рамках виконання заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки та заходів програми профілактики правопорушень на період до 2015 року». Перевіркою були охоплені НВК с.Жван, с.Рівне, с.Бахтин та с.Галайківці.
    Одним із пріоритетних напрямів виховання у вищезазначених закладах освіти району є морально-правове виховання, яке забезпечує профілактичну роботу з важковиховуваними учнями, організацію профілактики правопорушень, запобігання злочинним проявам в учнівському середовищі, попередження алкоголізму, наркоманії, бродяжництва, вдосконалення форм і методів правового виховання учнів.
   Відділом та закладами освіти району спільно з правоохоронними органами (КМСД), службою у справах дітей щоквартально аналізується стан злочинності та правопорушень серед дітей, учнівської молоді, з’ясовуються причини та умови, що сприяють вчиненню ними протиправних дій, визначаються завдання щодо поліпшення стану справ.
     З метою створення умов для профілактики вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району та запобігання розповсюдженню негативних явищ в підлітковому середовищі підписано Меморандум про співробітництво між КМСД та закладами освіти району на 2013-2014 н.р. (по кожному окремо). 20.08.2013 року підписано Угоду про співробітництво між відділом освіти та КМСД в напрямку профілактики злочинним проявам серед дітей та учнівської молоді.
   На момент перевірки на І семестр 2013-2014 н.р. графіки профілактичних рейдів розроблено у НВК с.Жван та с.Галайківці. У НВК с.Рівне та с.Бахтин – дана робота не проведена, що свідчить про формальний підхід у виконанні поставлених завдань.
      З початку навчального року  у НВК с.Жван оформлено 11 актів за результатами рейдів, у НВК с.Галайківці – 14.
      Станом на 01.11.2013 року на внутрішкільному обліку перебувають 6 учнів, 6 – на обліку в КМСД. Із загальної кількості 5 – охоплено гуртковою роботою в школах та НВК, 1 – охоплений позашкільною освітою в РБДЮТ.
  За учнями, які перебувають на внутрішкільному обліку закріплено наставників, які проводять індивідуальну роботу з ними за окремо розробленим планом роботи. У навчальних закладах, які підлягали перевірці учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку – немає.
     В перевірених закладах видано відповідні накази, якими затверджено заходи на виконання Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки, заведено справи по контролю. У НВК с.Рівне та с.Бахтин усунено недоліки, які були виявлені в ході попередньої перевірки з даного питання (травень-червень 2013 року).
   В закладах освіти, охоплених перевіркою, оформлено правові куточки, які постійно оновлюються: «Юний правознавець» (НВК с.Жван), «Правознавець»  (НВК с.Рівне), «Куточок правових знань» (НВК с.Бахтин), «Правовий куточок» (НВК с.Галайківці), в яких розміщено інформацію, пов’язану із здійсненням гендерної політики в Україні, протидії торгівлі людьми, про види злочинів і правопорушень, відповідальність неповнолітніх, список телефонних номерів служб, що стануть в нагоді у разі необхідності.
   Дирекціями закладів освіти приділяється увага виконанню даних програм, шляхом розгляду відповідних питань на нарадах при директорові, педрадах, батьківських зборах, радах школи.
    На нараді при директорові у НВК с.Бахтин  розглядалось питання «Правове виховання учнів та вихованців ДНЗ» (протокол №1 від 29.01.2013р.), «Про хід виконання заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки» (08.01.2013р.), на загальношкільних батьківських зборах обговорювалось питання «Наркоманія, токсикоманія та їх вплив на злочинність» (протокол №3 від 22.01.2013р.), Проте виконання рішення колегії відділу освіти від 12.06.2013 року, протокол №5 – не розглядалось.
    У НВК с.Рівне на педраді слухалось питання «Про виконання заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки» (протокол №11 від 28.02.2013р.), на нараді при директорові 03.09.2013р. розглядалось «Про хід виконання рішення колегії відділу освіти від 12.06.2013 року, протокол №5».
   У НВК с.Галайківці на нараді при директорові розглядалось питання «Про хід виконання заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки», «Про залучення учнів до роботи у гуртках, спортивних секціях», (протокол №16 від 21.11.2013р.), «Аналіз діяльності класних керівників із запобігання пропускам уроків учнями закладу» (протокол №18 від 24.12.2012р.), «Про роботу Ради з профілактики правопорушень» (протокол №25 від 02.09.2013р.).
   У НВК с.Жван на нараді при директорові розглядались питання «Про стан роботи педколективів навчальних закладів з питань запобігання негативним проявам у середовищі учнівської молоді, вживання дітьми та підлітками алкогольних та тютюнових виробів» (протокол №5 від 29.12.2012р.), «Робота класних керівників з правової освіти та виховання» (протокол №3 від 12.11.2012р.), «Про організацію змістовного дозвілля «Зима - 2013» (протокол №4 від 12.12.2012р.), «Хід виконання рішення колегії відділу освіти від 12.06.2013 року, протокол №5» (протокол №12 від 14.06.2013р.). Відповідно до річного плану роботи на листопад 2013 року на засідання педради заплановано питання «Про хід виконання заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки». Розроблено комплексний План роботи із захисту прав дітей, попередження правопорушень, безпритульності і бездоглядності, протидії торгівлі людьми, запобігання жорстокому поводженню з дітьми, проявів насилля серед учнівської молоді та утвердження здорового способу життя на 2013-2014 н.р.
    Система роботи з правового виховання у навчальних закладах передбачає проведення місячників, тижнів правових знань, здорового способу життя, під час яких захищаються дітьми тематичні проекти, проводяться «круглі столи», години спілкування, інформаційно-освітні акції учнівського врядування, бесіди, диспути, психологічні тренінги, спортивні змагання, естафети, відкриті уроки, зустрічі з лікарями, представниками правоохоронних органів та соціальних служб.
   Значну роль в системі морально-правового виховання відіграють «Школи сприяння здоров’ю», робота яких спрямована на формування у підлітків свідомого навику збереження та примноження здоров’я. В районі створено 5 «Шкіл  сприяння здоров’ю», впроваджено проекти «Школа проти СНІДу», «Корисні звички», «Медіація однолітків».
      З метою зайнятості учнів у позаурочний час організована система роботи гуртків на базі РБДЮТ. Створюються необхідні умови для здобуття позашкільної освіти, її доступності. Вихованцями РБДЮТ є 960 учнів, які відвідують 51 гурток (67 груп) різних напрямків.
  Важливу роль у правовому вихованні учнів відіграють Ради з профілактики правопорушень, які створені при навчальних закладах. Їхня діяльність спрямована на індивідуальну роботу з дітьми із девіантною поведінкою.
   Так, протягом вересня жовтня 2013 року, у всіх закладах, що підлягали перевірці, проведено по 1 засіданні Ради з профілактики правопорушень, є відповідні протоколи. Разом з цим, матеріали папки Ради потрібно привести у відповідність у всіх перевірених закладах.  
     Профілактика правопорушень вимагає осмислення змісту виховної роботи в школі, яка на даному етапі не завжди формує ставлення до цих явищ, а просто йде по шляху заборон. З урахуванням цього потрібно перебудовувати і форми виховної роботи. У школі мають переважати такі форми, які дозволяли б кожному учню самовиразитись – конкурси, змагання, олімпіади, вікторини, творчі проекти тощо. Це дозволить школярам займатись улюбленою справою, спонукатиме їх до творчості, привчатиме до розумного використання вільного часу.
    У виховній роботі, пов’язаній з профілактикою правопорушень, особливе місце має займати правове виховання.
     Протягом 2012-2013 н.р. класними керівниками проведено години спілкування, бесіди, диспути, батьківські збори щодо профілактики правопорушень серед учнівської молоді.
   У профілактиці правопорушень серед неповнолітніх значна роль належить шкільній психологічній службі. Психологічна служба школи забезпечує психічне здоров’я учнів, гармонійний розвиток особистості, формування громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору, вільного саморозвитку особистості, сприяє гармонізації взаємин особистості і суспільства, вирішенню проблем психологічного забезпечення навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи, профілактиці конфліктів, правопорушень.
   Впродовж жовтня 2013 року працівниками психологічної служби району проведено соціально-психологічне дослідження «Аналіз ризиків виникнення різних форм насильства серед дітей та над дітьми»,  результати якого з висновками та рекомендаціями для всіх учасників навчально-виховного процесу розміщені на сайті Мурованокуриловецького РМК.
     31.10.2013р. працівниками психологічної служби району проведено конференцію  на тему «Шляхи запобігання злочинним проявам в учнівському середовищі. Методи просвітницької роботи з дітьми та дорослими».
  Загалом аналіз стану підліткової злочинності свідчить, що криміногенна ситуація в дитячому та підлітковому середовищі залишається складною і тривожною. Робота в даному напрямку бажає бути кращою.
  У подальшому роботу педагогічних колективів слід спрямувати на посилення відповідальності за здійснення якісної превентивної роботи та морально-правового виховання, формування у дітей та учнівської молоді навичок здорового способу життя.     
      Враховуючи вищезазначене колегія відділу освіти райдержадміністрації
 
У Х В А Л Ю Є:

1. Інформацію методиста Комунальної установи "Мурованокуриловецький районний методичний кабінет" Комаврніцької І.В. взяти до відома.
2. Роботу педколективів НВК с.Жван та с.Галайківці (директори Комарніцька Л.З., Липчук Л.В.) по виконанню рішення колегії відділу освіти від 12.06.2013р., протокол №5 вважати достатньою.
3. Вважати задовільною роботу НВК с.Рівне та с.Бахтин (директори Сауляк Н.І., Притуляк В.П.) з даного питання.
4. Керівникам НВК с.Жван, с.Рівне, с.Бахтин, с.Галайківці (директори Комарніцька Л.З., Сауляк Н.І., Притуляк В.П., Липчук Л.В.) усунути виявлені під час перевірки недоліки
До 01.12.2013р.
5. Комунальній установі «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет» (Чемериський Р.В.):
5.1. Поновлювати банк даних дітей, схильних до правопорушень, дітей «групи ризику», дітей з сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах.                                                                                                        
Щоквартально
5.2. Активізувати та контролювати роботу працівників психологічної служби з питання реалізації організаційних, координуючих та методичних функцій в галузі практичної психології і соціальної роботи, враховуючи сучасні вимоги до проведення просвітницько-профілактичної роботи щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх, формування у дітей та підлітків навичок здорового способу життя        
Постійно
5.3. Продовжити роботу з питань профілактики негативних проявів в дитячому та підлітковому середовищі за програмою «Рівний рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя
Постійно
5.4. Здійснювати аналіз стану злочинності та правопорушень серед дітей
Щоквартально
5.5. Забезпечити оперативне реагування за фактами скоєння учнями загальноосвітніх навчальних закладів злочинів та правопорушень
Щомісячно
5.6. Забезпечити психолого-педагогічний супровід дітей з кризових сімей та дітей «групи ризику»
Постійно
5.7. Розмістити рішення колегії на сайті відділу освіти РДА
Жовтень 2013р.
6. Керівникам закладів освіти, завідуючим ДНЗ, директору РБДЮТ:
6.1. Хід виконання даного рішення розглянути на нарадах при директорові
До 01.12.2013р.
6.2. Забезпечити неухильне виконання заходів Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки (наказ від 08.10.2010р. №259) та Плану заходів щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року (наказ від 01.10.2012р. №250) 
Постійно
6.3. Забезпечити постійний контроль за станом виконання державних (регіональних) програм, у т.ч. Єдиної комплексної правоохоронної програми на 2010-2014 роки, Планом заходів щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року, аналізуючи та узагальнюючи їх виконання шляхом розгляду на педрадах, нарадах при директорові, підсумкових наказах
Постійно
6.4. У разі виявлення фактів вчинення злочинів чи правопорушень учнями ЗНЗ району інформувати з даних питань відділ освіти райдержадміністрації
Негайно
6.5. Створити та оновлювати банк даних про дітей, схильних до вживання алкоголю, наркотичних, психотропних речовин, скоєння злочинів, бродяжництва та жебрацтва, втеч                                                 
щоквартально, починаючи з 01.11.2013р.
6.6. Зобов’язати класних керівників та класоводів здійснювати щоденний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, з’ясовувати причини та складати акти про відсутність учнів на уроках без поважних причин упродовж 3 і більше днів                                                                       
Постійно
6.7. Посилити вимоги до класних керівників з питань виховного напрямку, зокрема правовиховної та превентивної роботи; з питань  ведення обов’язкової документації
Постійно
6.8. Здійснювати аналіз стану відвідування учнями навчальних занять на нарадах при директорові, педагогічних радах, батьківських зборах, узагальнювати підсумковими наказами
Щоквартально
6.9.  Забезпечити охоплення дітей, які перебувають на внутрішкільному обліку та на обліку в КМСД позашкільною освітою та клубно-гуртковою роботою в закладі
  Постійно
6.10. Сприяти проведенню спільних профілактичних рейдів із представниками кримінальної міліції у справах дітей, службами (центрами) у справах дітей «Урок», «Діти вулиці», «Підліток», «Канікули», «Літо»,  спрямованих на соціальний та правовий захист дітей, запобігання їх бездоглядності, безпритульності, профілактику правопорушень, влаштування безпритульних дітей до закладів соціального захисту, що оформляти відповідними актами
Постійно
6.11. Забезпечити виконання вимог чинного законодавства, Указів та розпоряджень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів та рішень колегій Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки облдержадміністрації та відділу освіти з питань охорони дитинства, профілактики правопорушень, бездоглядності, жебрацтва, вживання спиртних напоїв та  наркотичних речовин
Постійно
6.12. Забезпечити оперативне виявлення дітей, учнівської молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах з метою інформування відповідних служб (відділів) у справах дітей.
Постійно
6.13. Проводити якісну інформаційно-просвітницьку роботу серед батьківської громадськості з питань бездоглядності, жебрацтва, вживання психотропних та наркотичних речовин дітьми, учнівською молоддю.
Постійно
6.14. Активізувати роботу Рад з профілактики правопорушень, залучивши до неї лідерів та членів учнівського самоврядування, батьківську громадськість, правоохоронні органи.
Постійно, протягом року
7. Організацію виконання рішення покласти на методиста Комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет» Комарніцьку І.В.
 
8. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.
 
Голова колегії,
Начальник відділу освіти                                        Є.Ф.Чернелівська
 
 
Секретар                                                                            О.В. Багрій

Категорія: Нормативно-правові документи | Переглядів: 3848 | Додав: bor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайтуCopyright NICO Заболотний Микола Григорович © 2018 Web-майстер  Створити безкоштовний сайт на uCoz
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License