Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
 
Понеділок, 15.10.2018, 10:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Каталог файлів [2]
2017-2018 навчальний рік [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Файли » 2017-2018 навчальний рік

Рішення колегії відділу освіти від 12 січня 2018 року, протокол № 1 «Про стан роботи з охорони праці та попередження дитячого травматизму"
06.02.2018, 14:50

УКРАЇНА

МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З

19 січня 2018 року                 смт. Муровані Курилівці                         № 17

Про виконання рішення колегії відділу освіти

від 12 січня 2018 року, протокол № 1

«Про стан роботи з охорони праці та

попередження дитячого травматизму в

закладах загальної середньої освіти району »

На виконання рішення колегії відділу освіти від 12 січня 2018 року, протокол № 1 «Про стан роботи з охорони праці та попередження дитячого травматизму в навчальних закладах району»

н а к а з у ю :

1. Рішення колегії відділу освіти від 12 січня 2018 року, протокол № 1 надіслати керівникам навчальних закладів району.

2. Керівникам навчальних закладів довести зміст рішення колегії відділу освіти до відома педагогічних працівників та забезпечити його виконання.

3. Організацію виконання наказу покласти на інженера з охорони праці та техніки безпеки життєдіяльності відділу освіти Бабій А.С.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти Арсєньєву А.Г.

 

Головний спеціаліст відділу освіти                                                                                                                П.П. Тимощук

Арсєньєва А.Г.

Бабій А.С.

 

УКРАЇНА

МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

 

РІШЕННЯ

колегії відділу освіти Мурованокуриловецької райдержадміністрації

12 січня 2018 року                                                                                                          Протокол № 1

Про стан роботи з охорони праці та

попередження дитячого травматизму

в закладах загальної середньої освіти району

Проблеми поліпшення умов праці і навчання учасників навчально-виховного процесу, попередження їх травматизму стають надалі все більш актуальними і широко обговорюються на загальнодержавному та місцевому рівнях.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Положень системи управління охороною праці, плану роботи відділу освіти, в ході планових перевірок, перевірок до нового навчального року були проведені перевірки стану охорони праці та безпеки життєдіяльності. Під час перевірок встановлено, що у більшості навчальних закладів проводиться цілеспрямована робота щодо попередження нещасних випадків з дітьми під час навчально-виховного процесу та в побуті.

На початку 2017-2018 навчального року та на передодні канікулярних періодів в усіх закладах освіти були проведені інструктажі з безпеки життєдіяльності із учнями та вихованцями. Особлива увага приділялась профілактиці побутового травматизму та вмінню безпечного поводження у надзвичайних ситуаціях.

Згідно плану роботи навчальних закладів в жовтні-листопаді 2017 року проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з висвітленням основних правил поведі­нки: в побуті, при експлуатації побутових електроприладів, в транспорті, автошляхах та залізниці, під час відпочинку на воді, при зустрічі з свійськими та дикими тваринами, під час подорожі до лісу, під час збирання грибів та лікарських рослин, при виникненні пожежі в квартирі, під час грози та сильного вітру, при виявленні розливу ртуті, при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засо­бами, при виявленні маловідомих предметів, на новорічні та різдвяні свята.

Проведено в навчальних закладах району виховні заходи з безпеки життєдіяльності з врахуванням сезонних небезпек:

- Єдиний день безпеки дорожнього руху

вересень;

- Місячник «Увага! Діти на дорозі!»

вересень-жовтень;

- Небезпека отруєння грибами

вересень;

  • Уникнення криміногенних ситуацій

жовтень;

Здоровий спосіб життя

жовтень, січень;

  • Профілактика ВІЛ-інфекції

жовтень, березень;

  • Пожежна безпека

листопад (опалювальний сезон);

  • Тиждень безпеки учасників дорожнього руху

листопад;

  • Небезпека на воді

листопад (льодостав);

лютий (льодохід);

  • Екологічна безпека

березень ;

  • Санітарна гігієна учня

квітень;

  • Тиждень охорони праці

квітень;

  • Небезпека на воді

травень

 

В навчальних закладах району забезпечено якісний рівень викладання курсу основ здоров'я із впровадженням тренінгової методики викладання предмету «Основи здоров'я».

Для вивчення правил дорожнього руху у всіх закладах освіти району введено вивчення курсу «Безпека дорожнього руху». Також обладнані куточки безпеки дорожнього руху, кабінети, стенди.

Протягом 2017 року проведено навчання на обласних та міських курсах з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту для різних категорій працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів. Всього охоплено 57 чоловік.

Забезпечено створення безпечних умов життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу та оформлено відповідні документи такі як: акти загального технічного огляду будинків і споруджень навчального закладу (оформляється 2 рази на рік: навесні і восени); акт готовності закладу освіти до нового навчального року (оформляється щорічно перед початком навчального року); акти дозволи на проведення занять у навчальних майстернях, спортзалах, кабінетах фізики, хімії, біології, інформатики та основ здоров’я і БЖД (оформляються щорічно перед початком навчального року); акти-дозволи на введення в експлуатацію устаткування в навчальних майстернях і лабораторіях (оформляються щорічно).

Згідно з наказом МОН України від 3 вересня 2009 року № 814 «Про Положення про Функціональну підсистему «Освіта і наука України» єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру» та з метою практичного закріплення теоретичних знань, умінь та навичок з питань безпеки життєдіяльності, основ здоров’я, цивільного захисту, а також практичної перевірки здатності учнівських колективів, педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу навчальних закладів грамотно та чітко діяти у разі загрози або виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій у травні 2017 році проведено в дошкільних навчальних закладах «Тиждень безпеки дитини» та у навчальних закладах району у квітні 2017 року «День цивільного захисту» із залученням відповідних спеціалістів.

З метою роз’яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, а також навчання колективів навчальних закладів поводженню в екстремальних умовах (після отримання організаційних вказівок Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації) з 17.09 по 17.10 2017 року проведено в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району «Місячник цивільного захисту» із залученням фахівців галузі цивільного захисту.

Аналіз за 2017 рік свідчить про те, що найчастіше випадки травмування трапляються внаслідок порушення учнями правил поведінки під час перерв, при штовханні один одного без нагляду вчителя, а також з власної необережності. Необхідно зауважити, що основною віковою групою в шкільному травматизмі є учні 2- 9 класів.

На підставі вивчення, аналізу стану травматизму, причин його виникнення серед дітей та учнівської молоді можна зробити висновок, що, незважаючи на певні позитивні зрушення в роботі із забезпечення безпеки життєдіяльності та профілактики виробничого і невиробничого травматизму, рівень дитячого травматизму залишається середнім, тому заходи, які здійснюються в навчальних закладах району є недостатньо - ефективними і не забезпечують стовідсоткового виконання державної політики у галузі охорони праці. Шляхи вирішення цієї проблеми відділ освіти райдержадміністрації бачить у підвищенні ефективності управління безпекою життєдіяльності в закладах освіти, посиленні роз’яснювальної, профілактичної роботи з дітьми, підвищенні рівня викладання предмету “Основи безпеки життєдіяльності” та в забезпеченні виконання вимог нормативних документів щодо розслідування та обліку нещасних випадків.

Підвищення ефективності в справі профілактики травматизму, насамперед залежить від чіткої координації та тісної взаємодії адміністрації навчальних закладів, педагогічних колективів та батьківської громадськості.

УХВАЛЮЄ:

1. Інформацію інженера з охорони праці та безпеки життєдіяльності відділу освіти Бабій А.С. взяти до відома.

2. Керівникам навчальних закладів:

2.1. Суворо дотримуватись вимог Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку»,Положення про організацію з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та закладах освіти.

Постійно

2.2. Вжити заходів щодо недопущення травмування дітей під час навчально-виховного процесу.                                                                                                                                                                                                                                                                                  Постійно

 

2.3. Забезпечити систематичне та вчасне інформування у відділ освіти про випадки травматизму серед учнів та працівників.

Постійно

 

2.4. Посилити профілактичну роботу як з дітьми, так із батьками щодо попередження дитячого травматизму.

Протягом року

2.5. Забезпечувати згідно вимог положення «Про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в начальних закладах», своєчасне розслідування, облік і звітування за кожний нещасний випадок .

Постійно

2.6. Проводити первинний інструктаж перед канікулами.

Постійно

3. Інженеру з охорони праці та безпеки життєдіяльності відділу освіти (Бабій А.С):

3.1. Надавати методичну допомогу керівникам закладів освіти району з питань організації роботи з охорони праці, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу.

4. Організацю виконання даного рішення покласти на інженера з охорони праці та безпеки життєдіяльності відділу освіти Бабій А.С.

5. Контроль за виконання даного рішення залишаю за собою.

 

Головний спеціаліст відділу освіти, голова колегії                                                  П.П. Тимощук

 

Секретар                                                                                                                    С.Г. Гришина

Бабій.А.С

 

Категорія: 2017-2018 навчальний рік | Додав: arsenievamk
Переглядів: 162 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайтуCopyright NICO Заболотний Микола Григорович © 2018 Web-майстер  Створити безкоштовний сайт на uCoz
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License